+355 68 209 9990

Support 24/7

0 Shporta 0.00 lek

Kasa (0)

Asnje produkt ne shport

Një sekret i çmuar bukurie: Maskë për fytyrën me niseshte misri dhe miell orizi

Keni dëgjuar për maskën me niseshte misri dhe miell orizi? Living jua sugjeron sepse është fantastike!

Orizi, në veçanti, është përdorur për shekuj nga gratë japoneze si një aleat i bukurisë. Është burim i vitaminave, kripërave minerale dhe fenoleve të dobishme si për shëndetin ashtu edhe për kozmetikën.

Përbërësit: 2 lugë miell orizi, 1 lugë çaji niseshte misri, ujë

Përgatitja: Vendosni niseshtenë e misrit në një tas. Hidhni sipër një sasi të vogël uji të vluar, nga pak, derisa të tretet mirë. Më pas shtoni miellin e orizit, gjithashtu pak nga pak pa ndalur përzierjen. Kur të krijohet një pastë homogjene, lëreni të ftohet. Pasi të jetë ftohur maska juaj e fytyrës me niseshte misri dhe miell orizi është gati për t'u përdorur.

 

Për ta aplikuar sigurohuni të keni larë mirë fytyrën nga çdo produkt i mëparshëm. Thajeni lëkurën dhe aplikoni maskën duke përjashtuar zonën e buzëve, konturin e syve dhe vetullat.

Lëreni të veprojë për rreth 20 deri 30 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë. Aplikimi mund të  bëhet 2 ose 3 herë në javë.