+355 68 209 9990

Support 24/7

0 Shporta 0.00 lek

Kasa (0)

Asnje produkt ne shport

Bionike - Acteen Xhel për pastrimin e lëkurave të yndyrshme proakneike

1 280.00 lek 1 280.00 lek
In stock
SKU:
Transporti Falas
Transporti Falas
Transporti Falas per porosi mbi 5000 lek
Dergesa
Dergesa
Dergesa brenda 24 oreve
Pagesa ne dorezim
Pagesa ne dorezim
Nuk ka rendesi nese ske karte paguaj kur merr produktin
Sherbimi Klientit:

Hen - Pre: 07AM - 06PM

+355 68 38 08 008

Përshkrimi i Produktit

Pastron thellësisht lëkurën dhe ka një efekt scrub. Parandalon pikat e zeza dhe nuk jep reaksion të lëkurës.

Xhel shkumëzues për pastrimin e thellë të lëkurës seborrheike që është e prirur ndaj akneve. Ka një efekt pastrimi të dhënë nga mikro-rruazat e përfshira për të pastruar thellësisht lëkurën, por pa shkaktuar asnjë acarim, largon qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës, pastron folikulat dhjamore dhe parandalon formimin e pikave të zeza dhe të bardha. Me një pH pak acid, e mban lëkurën të ekuilibruar mirë, duke e lënë atë të lëmuar, të freskët dhe të pastër

Përmban:

  • Granula të celulozës + mikrosfera të dyllit të jojobës: ndihmojnë, duke masazhuar butësisht në lëkurë, eleminimin e qelizave të vdekura dhe yndyrës se tepërt.Agjentë antibakteriale: kontrollojnë shtimin e baktereve dhe është veçanërisht aktive në bakteret Gram+ (P. acnes), tipik për aknet.Kombinimi i acidit oleanolik dhe dihidroguaiaretik: reduktojnë yndyrën e tepërt, hiperkeratozën, inflamacionin dhe shtimin e baktereve.Vajra esenciale të mentes dhe dëllinjës: kanë veti antiseptike dhe anti-inflamatore. Për më tepër ju japin një ndjesi freskie.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të lagur, fërkojeni butësisht për disa sekonda dhe shpëlajeni tërësisht. Shmangni zonën e syve. Gjithashtu i përshtatshëm për përdorim nën dush për zona të tjera të trupit të prekura gjithashtu nga seborrhea.

Shto opinionin tënd

Please login to write review!

Please purchase the product for a review!

Looks like there are no reviews yet.

)

Produkte të ngjashme